Şirket Bölünmesi Hakkında - 3 (26.12.2019)

Tecde Grup içerisinde çoğalarak büyüyen bilişim grubunun ana firması konumunda olan Boğaziçi Bilgisayar Tic.ve San.A.Ş. gelişen ekonomik şartlar ve büyüyen iştirakleri ile esasen fiilen de holding fonksiyonlarına ulaşmış durumdadır.

Şirket Yönetim Kurulumuz, yönetsel açıdan daha kurumsal bir yönetim anlayışı geliştirmek, holdingleşmenin avantajlarından yararlanmak, ticari açıdan daha güçlü bir yapılanma ve daha senkronize bir grup yönetim anlayışı, ticareti ağırlıklı olarak dövize dayalı olan bilişim grubu firmalarımızın döviz kredi ihtiyaçlarının karşılanması gibi nedenlerle dönemin ruhuna uygun olan holdingleşmenin artık kaçınılmaz olduğu sonucuna varmıştır. Yönetim Kurulumuz bu değerlendirmeler sonucunda:
Boğaziçi Bilgisayar Tic ve San.A.Ş. bünyesinde bulundurduğu İştirak hisselerini ve gayrimenkulleri yeni kurulacak(bölünme işlemi ile eş zamanlı) Boğaziçi Holding A.Ş.ye devretmek sureti ile Türk Ticaret Kanunu ve Kurumlar Vergisi Kanunları ilgili maddeleri çerçevesinde bölünme işlemi gerçekleştirecektir.
Bu İşlemler sonucunda dolaylı mülkiyetlerde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Boğaziçi Holding A.Ş. hisselerinin tamamı (%100) Boğaziçi Bilgisayar Tic. ve San. A.Ş. nin de ortakları olan Abdullah Tecdelioğlu, Mustafa Necati Tecdelioğlu ve Çetin Tecdelioğlu’na ait olacaktır.
Kurulacak Boğaziçi Holding A.Ş., hem Boğaziçi Bilgisayar Tic.ve San.A.Ş.’nin hem de Boğaziçi Bilgisayar Ticaret ve San. A.Ş.’ nin iştiraki ve bağlı ortaklığı konumundaki firmalar olan Aidata Bilişim Kurumsal Tic. ve San. A.Ş. dolaylı iştiraki olan Networker Bilgi Teknolojileri A.Ş. (Aidata A.Ş. İştiraki ) Boğaziçi Bilişim Dağıtım A.Ş., Endeks Bilişim A.Ş.’ de bulunan hisselerinin sahibi olacaktır.
Konu ile ilgili ticaret sicil gazetelerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
16 Aralık 2019 9973 Sayfa 254
6 Aralık 2019 9967 Sayfa 142
6 Aralık 2019 9967 Sayfa 254

Bilgilerinizi rica ederiz.

BOĞAZİÇİ BİLGİSAYAR TİC. VE SAN.A.Ş.