Süpürge pazarı yüzde 100 büyüdüSüpürge pazarı yüzde 100 büyüdü

Black&Decker'ın Türkiye Distribütörü Boğaziçi Dağıtım'ın Yönetici Ortağı Gürkan Şengil, "Süpürge pazarı 2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 100 büyüme kaydetti.

Küçük ev aletlerinin toplamına bakıldığında yüzde 37'lik payı süpürge kategorisi oluşturdu." dedi. Salgın ile birlikte değişen tüketim alışkanlıklarının elektronik sektörüne yansımalarına ilişkin bilgi veren Şengil, evlerin yeni yıldızı olarak nitelendirilen robot süpürge pazarına ilişkin detayları da paylaştı: "Elektronik perakende pazarında robot süpürge 2020 yılında 150 milyon TL'lik bir satış hacmine sahipken, 2021 yılında 800 milyon TL'ye çıkarak 7 katlık büyüdü. Ciroları ölçümlenebilen pazara göre 2021 yılında bir önceki yıla göre 5 katına, adetsel olarak da 4 katına çıktı. 2020 yılına göre dikey süpürge pazarında ise yüzde 85 oranında bir büyüme eğilimi yakalandı

BİZDEN HABERLERYasal Uyarılar
Telif Hakkı © Boğaziçi Bilgisayar Ticaret ve Sanayi A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

+90(212) 331 10 00

Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. Vadi Koru No: 10 F Blok Kat: 7 Sarıyer / İSTANBUL


Telif Hakkı © Boğaziçi Bilgisayar Ticaret ve Sanayi A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

İnternet sitemizde performansı artırmak ve kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler ve benzer araçlar kullanılmaktadır. Sitemizde gezinmeye devam ederek bu araçların kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Kullandığımız çerezler ve ayarlarınızı değiştirmek hakkında daha fazla bilgi için lütfen gizlilik tahhütnamesi bölümünü inceleyin.